Wspólny wyjazd wakacyjny z kotem

Terapia behawioralna

Wakacje to czas odpoczynku – wyjazdów i naładowania wewnętrznych akumulatorów. W tym czasie właściciele czworonogów stają przed dylematem, jaki rodzaj opieki zapewnić swojemu pupilowi na czas swojej nieobecności. Niektórzy nie wyobrażają sobie odpoczynku bez czworonożnego przyjaciela. W rzeczywistości w podejmowaniu decyzji powinniśmy się kierować dobrostanem naszego podopiecznego i jego komfortem psychicznym.

Koty są zwierzętami terytorialnymi, bardzo przywiązanymi do miejsca, w którym żyją. Zwierzęta te codziennie robią obchód terytorium w poszukiwaniu śladów intruzów oraz innych zagrożeń.
To sprawia, że są bardzo wyczulone na zmiany. Nowości przychodzą im bardzo trudno. Zanim zaczniesz planować wspólny wyjazd z kotem, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Twój kot naprawdę będzie z tego zadowolony. Zwykle we wspólnych wojażach najlepiej odnajdują się koty, które potrafią wytworzyć silną więź ze swoim opiekunem. Ponadto są to zwykle osobniki pewne siebie, śmiałe i trochę zuchwałe. Najlepiej jest odpowiedzieć sobie na pytanie, jak Twój kot reaguje na nowe sytuacje? Czy ucieka i chowa się, czy też próbuje poznać nowości i wydaje się nimi zaciekawiony? Jeżeli jesteś właścicielem wrażliwego i lękliwego kota, adopciaka po traumach, musisz rozważyć, czy nie lepszym rozwiązaniem dla kota będzie...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy