Przywołanie psa to jedna z podstawowych komend, jaką powinien znać każdy pies. Odpowiednio opanowana, może nawet uratować czworonogowi życie. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego i każdej sytuacji, a tych niebezpiecznych jest szczególnie dużo. Właściciel, który spuszcza psa ze smyczy, musi być pewny, że zawsze będzie w stanie go odwołać – zarówno od innego psa, jak i od ludzi, od jedzenia i dzieci. Dlatego warto uczyć psa przywołania już od najmłodszych lat, a w przypadku psów adopcyjnych, gdy tylko zaaklimatyzują się w nowym domu. Pamiętaj, aby w treningach z psem używać wyłącznie metod pozytywnych.
Dlaczego pies nie wraca?
To pytanie jest chyba najczęściej zadawane przez moich klientów. Do tego słyszę, że przecież pies wie, co oznacza komenda, że robi to specjalnie, że jest wredny czy udaje głuchego. Jak naprawdę wygląda ta kwestia? Czy naprawdę pies robi nam na złość, nie przychodząc na zawołanie? Otóż nie – najczęściej komenda nie jest na tyle wypracowana, by działać w każdym rozproszeniu.
Brak znajomości komendy
Chyba każdy psiarz mógłby zostać przyłapany na tym, że rozmawia ze swoim psiakiem. Jednak czasami niektórzy zapominają, że psy nie rozumieją naszej mowy, i oczekują, że wykonają wszystko, o co się je poprosi. Brak posłuszeństwa według nich jest oznaką złośliwości czy głupoty.
Niestety, bardzo często bywa tak, że...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
- Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
- Zniżki na konferencje i szkolenia
- ...i wiele więcej!