Ramię w ramię z psem ze schroniska

Opieka i pielęgnacja

Decyzja o adopcji psa to niezwykle ważna chwila w życiu każdego człowieka. To zobowiązanie, którego należy dokonywać świadomie, odpowiedzialnie i z przekonaniem, że nie zmienimy decyzji. Jedynym oczekiwaniem, jakie można mieć co do psa, którego przecież nie znamy, jest to, żeby nas polubił, przywiązał się do nas i został naszym przyjacielem.

Serce jakby zatrzymuje się na chwilę, po czym rusza jak oszalałe. W oczach często pojawiają się łzy, a w głowie krąży milion myśli. Ten moment. Jedyny i wyjątkowy. Znany wszystkim, którzy spotkali swojego życiowego przyjaciela w schronisku dla zwierząt.

Decyzja o adopcji psa to niezwykle ważna chwila w życiu każdego człowieka. To zobowiązanie, którego należy dokonywać świadomie, odpowiedzialnie i z przekonaniem, że nie zmienimy decyzji. W dobie internetu wielu potencjalnych nowych opiekunów zwierząt trafia do schronisk dzięki ogłoszeniom dotyczącym konkretnego psa. Warto jednak wdać się we wnikliwą rozmowę z wolontariuszami lub pracownikami schroniska. Może bowiem okazać się, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeb psiaka, którego smutne oczy poruszyły nas na zdjęciu w ogłoszeniu. Są tam jednak inne psie sieroty, które też czekają na dom, a osoby przebywające na co dzień w schronisku doskonale je znają i od razu wiedzą, które zwierzaki polecać danym rodzinom.

Psie potrzeby bywają bardzo różne, zwłaszcza jeśli zwierzęta trafiły do schronisk po licznych, trudnych lub traumatycznych doświadczeniach. Adoptując psa ze schroniska, należy lic...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy