Autor: Ewa Skarzyńska

Właścicielka firmy „Kennelove” oraz autorka bloga o psich zabawach węchowych i intelektualnych. Wolontariuszka w Gminnym Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Środzie Wlkp. Na co dzień miłośniczka psów i właścicielka dwóch adopciaków: Piny i Maxa. Praca pod okiem behawiorystów i weterynarzy nad problemami Maxa skłoniła ją do pogłębiania wiedzy o terapii psów lękliwych i narzędzi wspomagających ten proces. Swoją wiedzą i autorskimi zabawami węchowymi dzieli się z innymi na swoim blogu oraz prowadząc z Piną spotkania edukacyjne w szkołach i przedszkolach. www.kennelove.pl www.PINAiMAX.blogspot.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Psie sporty

Psy są z natury energiczne, skore do zabawy i aktywności fizycznej. Uwielbiają także pracę z ludźmi. Chętnie wykonują dla nas określone zadania: 
czy to umysłowe, czy sprawnościowe. Nawet gdy przy tym się męczą, czerpią z wykonanych poleceń ogromną radość i satysfakcję. Okazuje się, że w tej współpracy człowiek także znajduje spore zadowolenie. Wspólne trenowanie z psem wymaga dużego zaangażowania obu stron, ale w zamian skutkuje wspaniałą, nieporównywalną z niczym innym, głęboką relacją opartą na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu. Zapewne dlatego coraz popularniejsze stało się uprawianie psich dyscyplin sportowych.

Czytaj więcej

Zabawki zaspokajające popęd łowiecki

Wszystkie psie zabawy opierają się na głęboko zakorzenionych instynktach, związanych głównie z łańcuchem łowieckim. Zwykłe przeciąganie się szarpakiem czy aportowanie to nic innego jak odwzorowanie elementu łowieckiej sekwencji.

Czytaj więcej

Zabawki dla psów, które wykonasz samodzielnie

Podobno dorosłe psy pod względem emocjonalnym przypominają dwuletnie dziecko. Nie dziwi więc fakt, że nawet starsze osobniki uwielbiają się bawić. Jak zrobić zabawkę dla psa, którą pokocha? 

Zobacz nasze pomysły na zabawki dla psa diy!

Czytaj więcej

Klatka kennelowa – co to właściwie jest i po co się ją stosuje?

Klatki wciąż owiane są złą sławą, a wyobrażenie o nich jest bardzo stereotypowe. Wielu ludzi myśli, że to narzędzie znęcania się nad psem, ograniczania mu wolności. Tymczasem w rzeczywistości sprawa ma się zupełnie inaczej.

Czytaj więcej

Fenomen spacerów integracyjnych

Pies, jako zwierzę socjalne, potrzebuje kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Ich opiekunowie są coraz bardziej świadomi tego faktu. Dlatego też w lokalnych społecznościach coraz częściej organizowane są grupowe spacery z psami.

Czytaj więcej