Zabawki dla psów, które wykonasz samodzielnie

Inspiracje Otwarty dostęp

Podobno dorosłe psy pod względem emocjonalnym przypominają dwuletnie dziecko. Nie dziwi więc fakt, że nawet starsze osobniki uwielbiają się bawić. Jak zrobić zabawkę dla psa, którą pokocha? 

Zobacz nasze pomysły na zabawki dla psa diy!

Zabawa jest, obok bezpieczeństwa, snu czy aktywności ruchowej, jedną z podstawowych potrzeb psa.
Pomaga rozładować stres i nadmiar energii, powoduje zadowolenie, a także kształtuje odpowiednie zachowania, potrzebne np. w czasie polowań.
Pląsy pomiędzy psami najczęściej przypominają walkę lub gonitwę. Natomiast zabawa z człowiekiem przybiera szerszy wymiar – może stymulować zarówno ciało, jak i umysł. Obok aportów i przeciągania mamy jeszcze całą gamę zabaw umysłowych, węchowych czy opartych na elementach łańcucha łowieckiego.
Do wspólnych figli przydatne są zabawki. Oczywiście, możemy je kupić w sklepach zoologicznych – wachlarz produktów jest ogromny! Ale możemy również stworzyć je sami. Satysfakcja z własnoręcznie zrobionej zabawki dla naszego pupila jest co najmniej tak duża jak wybór zabawek na rynku.
Oto kilka prostych pomysłów jak zrobić zabawkę dla psa.
Wszystkie zabawki są przedstawione w rozmiarze odpowiadającym psom średniej wielkości. Każdą zabawkę można dostosować do gabarytów swojego psa – zwiększając lub zmniejszając wymiary.

Szarpak szeleszczący

Jak zrobić zabawkę dla psa w formie szarpaka? To proste.

  • Przygotuj: kawałek mocnej tkaniny (najlepiej obiciowej) o wymiarach ok. 18 x 18 cm, trzy paski dzianiny elastycznej (dobrze sprawdzają się stare T-shirty) o wymiarach ok. 50 x 8 cm, wypełnienie do poduszek (można zastąpić kulką silikonową, ścinkami materiałów, watą) oraz kawałek celofanu.
  • Tkaninę obiciową złóż na pół zewnętrzną stroną do środka i zszyj podwójnie (szarpak musi być mocny!) jeden krótki bok i długi bok. Możesz to zrobić ręcznie lub maszyną do szycia.
  • Przewróć powstałą kieszonkę na prawą stronę i wypełnij do połowy miękkim wkładem. Następnie zgnieć celofan w dłoni i wepchnij do środka. Pozostałą pustą przestrzeń uzupełnij wkładem.
  • Trzy paski materia...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy