Autor: Katarzyna Kucharska

Dziennikarka i behawiorystka. Od wielu lat związana z Przytuliskiem dla Zwierząt w Głownie i Towarzystwem Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie. Prowadzi terapie psów i kotów, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych, dotyczące budowania dobrych relacji z psami. Pisze, mówi i uwrażliwia innych na dobro zwierząt. Behawiorystka marki 8in1.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Z życia wolontariusza

Niektórzy przez całe życie są wolontariuszami, choć nigdy tak się nie nazwali. Starsza pani dokarmiająca koty, uczniowie organizujący w swoich szkołach zbiórki na rzecz zwierząt… razem tworzą ideę wolontariatu, choć może nigdy o tym tak nie pomyśleli.

Czytaj więcej

Ramię w ramię z psem ze schroniska

Decyzja o adopcji psa to niezwykle ważna chwila w życiu każdego człowieka. To zobowiązanie, którego należy dokonywać świadomie, odpowiedzialnie i z przekonaniem, że nie zmienimy decyzji. Jedynym oczekiwaniem, jakie można mieć co do psa, którego przecież nie znamy, jest to, żeby nas polubił, przywiązał się do nas i został naszym przyjacielem.

Czytaj więcej

Szczenię (nie)doskonałe

Wszyscy chcielibyśmy, żeby nasze psy były grzeczne i szczęśliwe. Jednak wychowanie szczenięcia to skomplikowany proces, na który składa się wiele czynników. I choć genetyka ma bardzo duże znaczenie, to nie zapominajmy, że od zwierzęcia powinniśmy wymagać tego, czego go nauczyliśmy.

Czytaj więcej

Budowanie więzi z psem

Kiedy w domu pojawia się pies – zwłaszcza jeśli mieszkał jakiś czas w schronisku – życie wywraca się do góry nogami. I dla ludzi, i dla psa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do zwierzęcia, jego potrzeb i problemów, może być bowiem ono podstawą do zbudowania trwałej więzi i przyjaźni psa z człowiekiem.

Czytaj więcej