Dołącz do czytelników
Brak wyników

Trening i szkolenie , Otwarty dostęp

21 września 2021

NR 25 (Wrzesień 2021)

Jak bezpiecznie i bezproblemowo spacerować z psem?

0 518

W tym artykule poruszymy temat spaceru. Większość opiekunów skarży się na problemy z psem, pojawiające się zaraz po przekroczeniu progu drzwi. Dlaczego tak się dzieje? Jak powinien wyglądać prawidłowy spacer? Jak nawiązać odpowiednią komunikację?

Zacznijmy od podstaw. Wyjście z psem zaczyna się już od naszego ubierania, brania smyczy do ręki oraz nastawienia. Psy doskonale wyczuwają nasze emocje i wiedzą, kiedy zbliża się pora spaceru. Czy zdarzyło Wam się mówić do pupila: „Idziemy na spacerek? Chodź szybciutko, idziemy, a gdzie masz smycz?”. Już samo takie nastawienie powoduje wzrost pobudzenia u psa. Kolejna sprawa to ciągnięcie. Jeżeli schodzicie po schodach czy idziecie przez klatkę, wręcz biegnąc za psem, który ciągnie jak parowóz, to popełniacie kolejny błąd. W tym momencie psiak nakręca się jeszcze bardziej, co skutkuje wzrostem emocji i tak podniesionych już od kilku minut.

POLECAMY

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Szarpanie, wyrywanie się, szczekanie – brzmi jak koszmar, prawda? Wasz spacer z pupilem wcale nie musi tak wyglądać! Wystarczy jedynie odrobina pracy, konsekwencji i przede wszystkim cierpliwości. Nauka chodzenia na luźnej smyczy jest bardzo ważna. Ułatwia to życie nie tylko Wam, ale też zwierzakowi. Oczywiście, najlepiej zacząć jak najszybciej. Jednak nie martwcie się – dorosłego psa, który ciągnie jak czołg, też można oduczyć złego zachowania. Wa...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy