Dołącz do czytelników
Brak wyników

Opieka i pielęgnacja

19 lipca 2021

NR 24 (Lipiec 2021)

Wakacje z psem – na co zwrócić uwagę przy wyborze transportera?

0 329

Bezpieczeństwo podczas transportu to najważniejszy element wspólnych wakacyjnych wyjazdów z psem. I nie chodzi tylko o jazdę samochodem. Zarówno pupil, jak i właściciel powinni czuć się komfortowo podczas pieszych czy rowerowych wycieczek, a także w samolocie. Wszędzie tam, gdzie nie przyda się smycz, można wykorzystać torbę lub plecak. Jak wybrać ten odpowiedni? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wyjazd na wakacje z czworonożnym turystą na pokładzie to zawsze nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli zabieramy pupila na urlop po raz pierwszy. Należy zadbać o bezpieczeństwo psa podczas jazdy samochodem, ale również podczas wędrówek po górach czy przejażdżek rowerowych. Warto również zatroszczyć się o dobre samopoczucie i zdrowie pupila, szczególnie jeśli wycieczka w transporterze czy plecaku to dla niego nowe doświadczenie. Tu z pomocą przyjdą preparaty behawioralne oraz środki przeciw ektopasożytom. Ale po kolei.

POLECAMY

Transporter czy siedzisko samochodowe?

Pies podróżujący samochodem powinien być przypięty specjalnym pasem, który zapina się za obrożę lub szelki i wpina w tradycyjny zaczep samochodowy na tylnym siedzeniu samochodu. Warto zwrócić uwagę na jego kształt i wielkość, aby był dopasowany do rozmiarów zwierzęcia. Ważne są także materiały, z których jest wykonany – najlepiej, jeśli są miękkie i oddychające. Paski i szelki powinny być regulowane bezstopniowo, aby uzyskać najlepsze dopasowanie do wielkości czworonoga. Trzeba pamiętać o tym, że pasów nie należy kupować na ostatnią chwilę, tuż przez długim wyjazdem, ale co najmniej tydzień lub dwa wcześniej. Dobrze jest zabrać pupila na kil...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy