Wakacje z psem – na co zwrócić uwagę przy wyborze transportera?

Opieka i pielęgnacja

Bezpieczeństwo podczas transportu to najważniejszy element wspólnych wakacyjnych wyjazdów z psem. I nie chodzi tylko o jazdę samochodem. Zarówno pupil, jak i właściciel powinni czuć się komfortowo podczas pieszych czy rowerowych wycieczek, a także w samolocie. Wszędzie tam, gdzie nie przyda się smycz, można wykorzystać torbę lub plecak. Jak wybrać ten odpowiedni? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wyjazd na wakacje z czworonożnym turystą na pokładzie to zawsze nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli zabieramy pupila na urlop po raz pierwszy. Należy zadbać o bezpieczeństwo psa podczas jazdy samochodem, ale również podczas wędrówek po górach czy przejażdżek rowerowych. Warto również zatroszczyć się o dobre samopoczucie i zdrowie pupila, szczególnie jeśli wycieczka w transporterze czy plecaku to dla niego nowe doświadczenie. Tu z pomocą przyjdą preparaty behawioralne oraz środki przeciw ektopasożytom. Ale po kolei.

Transporter czy siedzisko samochodowe?

Pies podróżujący samochodem powinien być przypięty specjalnym pasem, który zapina się za obrożę lub szelki i wpina w tradycyjny zaczep samochodowy na tylnym siedzeniu samochodu. Warto zwrócić uwagę na jego kształt i wielkość, aby był dopasowany do rozmiarów zwierzęcia. Ważne są także materiały, z których jest wykonany – najlepiej, jeśli są miękkie i oddychające. Paski i szelki powinny być regulowane bezstopniowo, aby uzyskać najlepsze dopasowanie do wielkości czworonog...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy