Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp

18 grudnia 2018

Prawdy i mity na temat pitbulli

0 230

Pitbull inaczej Pitbulterier to rasa wciąż wywołująca spore kontrowersje. Miłośnicy starają się edukować społeczeństwo i pokazywać te psy z jak najlepszej strony. Przeciwnicy wciąż wieżą w mity o tonie uścisku i wrodzonej agresji. Zobacz co warto wiedzieć o Pitbullach.

 

Charakter

Pitbule to psy o dużej wrażliwości, które skrzywdzone potrafią zamknąć się w sobie. Psy te są świetnymi towarzyszami i uwielbiają współpracować z ludźmi. Wielką przyjemność sprawia im praca z opiekunem. Potrzebują jednak jasnych i konkretnych przekazów, dbania o podstawowe potrzeby i traktowania jak psa, a nie człowieka. Niestety często stają się ofiarami przemocy co odbija się na ich psychice. Pitbulle bardzo kochają człowieka i okazują swoje uczucia na każdym kroku, jednak kiedy zostaną skrzywdzone mogą popaść nawet w depresję.

Odpowiednio prowadzony Pitbull jest bardzo pogodny, radosny, wesoły i lgnie do wszystkich rozdawać buziaki. Trzeba uważać na ich masę, gdyż mentalnie zostają szczeniakami o wadze Yorka. Często nie zdają sobie sprawy ze swojej masywności i potrafią nadepnąć na stopę, uderzyć nas w podbródek, czy przewrócić, ale to wszystko jest tylko i wyłącznie z nadmiaru miłości. Pitbulle nawet nie zauważają  braku swojej delikatności, ale w łatwy sposób można je tego oduczyć.

Nie bez powodu mówi się, że Pitbulle mają wysoki próg bólu. Wszystko dzięki silnej nieustępliwości połączonej z potrzebą wygranej, co szczególnie objawia się przy psich sportach lub pracy np. w policji. Pitbulle są z natury uległe, radosne i pełne miłości. Niestety każdy pies bez względu na rasę przy nieodpowiednim właścicielu, szczuciu, głodzeniu, czy biciu może być agresywny.

Zdolności

Pitbulle świetnie sprawdzą się dla osób aktywnych, gdyż sport to ich żywioł oczywiści kiedy nie wylegują się pod kołderką. Psy te są średniodystansowe jeżeli chodzi o pływanie, skakanie, czy bieganie. Po godzinnym aktywnym spacerze połączonym z zabawami węchowymi padnie w ciepłym kącie do końca dnia.

Jeżeli jednak pragniecie brać udział w psich sportach to Pitbull idealnie sprawdzi się w weight pulling – ciągnięcie ciężarów, wall climbing – wspinanie...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp?
Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz się. Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż konto Zaloguj się

Przypisy