Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inspiracje

19 stycznia 2022

NR 27 (Styczeń 2022)

Hotel dla zwierząt - pomysł na biznes

0 954

Prowadzenie hotelu dla zwierząt nie jest łatwe, ale może się okazać dobrym sposobem na biznes. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, nie będzie bowiem przesadą stwierdzenie, że zorganizowanie i prowadzenie hotelu dla zwierząt to trudniejsze zadanie niż uruchomienie hotelu dla ludzi.

By prowadzić hotel dla zwierząt, przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednie miejsce i personel, który zaopiekuje się zwierzętami. Co więcej, przed rozpoczęciem działalności warto rozważyć dwie kwestie – po pierwsze, stworzyć dobry biznesplan, a po drugie – opracować kompleksowy regulamin hotelu. Co w nich uwzględnić? 
Zorganizowanie i prowadzenie hotelu dla zwierząt to trudniejsze zadanie niż uruchomienie hotelu dla ludzi. Szczególnie jeśli hotel ma być miejscem, w którym będą przebywały zarówno psy, jak i koty, a także zwierzęta egzotyczne, a oprócz pobytu będzie oferował również usługi pielęgnacyjne. 
Hotel dla zwierząt może otworzyć każdy – przedsiębiorca nie musi legitymować się kierunkowym wykształceniem, np. weterynaryjnym, jednak niezbędne są wiedza z zakresu dobrostanu zwierząt i zamiłowanie do czworonogów. Uruchomienie działalności gospodarczej polegającej na prowadze...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy