Jak działa kot?

Polecamy

Od 20 lat pracuję z kotami domowymi i nigdy nie spotkałam dwóch takich samych przedstawicieli tego gatunku. Koty, tak jak ludzie, po prostu się od siebie różnią (ich osobowości są kształtowane przez: geny, środowisko, w którym żyją, i indywidualne doświadczenia). Jednocześnie wszystkie koty łączy to, co sprawia, że kot jest kotem.

Znajomość gatunku jest potrzebna – i jednocześnie jest doskonałym tłem, na którym można dostrzec indywidualne różnice między zwierzętami. Wiedza na temat Felis catus ułatwi Ci zatem zrozumienie właśnie tego kota, z którym (za)mieszkasz, a także pozwoli skutecznie zapobiec większości problemów.
Kocie emocje, motywacje 
i zdolności poznawcze 
Kot nie zrzuca przedmiotów z półek złośliwie, tylko najczęściej dlatego, że osiąga w ten sposób jakąś korzyść (na przykład zyskuje uwagę opiekuna lub zwyczajnie się bawi). Staraj się więc nie doszukiwać w jego zachowaniu na siłę bardziej złożonych motywacji […]. Koty nie są złośliwe (a przynajmniej nikt tego dotąd nie udowodnił i myślę, że tak pozostanie). […] Koty nie odczuwają również wyrzutów sumienia. […] Jednocześni...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy