Jak wygląda praca dietetyka w lecznicy?

Dieta i suplementacja

Żywienie ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę – w odniesieniu do ludzi. Na szczęście, ten fakt jest też coraz częściej dostrzegany przez opiekunów zwierząt, którzy zaczynają szukać porady dotyczącej tego, jak karmić swoje zwierzę. Niestety, łatwo pogubić się w gąszczu możliwości.

Pytań dotyczących diety naszego pupila jest wiele. Jaki model żywienia wybrać? Czy przygotowywać posiłki samodzielnie? Na jakiej karmie się oprzeć – suchej czy mokrej? Widać także ogromne zainteresowanie dietami surowymi w żywieniu zwierząt. Z tego powodu coraz częściej można spotkać się z ofertą konsultacji dietetycznej w lecznicach weterynaryjnych i, jak się wydaje, ten trend będzie się umacniał. Nadal jednak jest to niszowy temat. Moim zdaniem, dietetyk powinien pracować w ścisłym kontakcie z lekarzami weterynarii (tak jak behawiorysta). Rola lekarza w całym procesie powinna być podkreślana przed klientem.
Na bazie swoich doświadczeń opiszę w poniższym artykule, jak wygląda praca dietetyka w lecznicy i na jakie trudności można napotkać. Moimi pacjentami są głównie zwierzęta chore, często starsze, po wielu przejściach. Dlatego tak ważna jest współpraca z lekarzem prowadzącym danego pacjenta. Dietetyk powinien także wspierać zespół lekarzy podczas opieki chociażby nad pacjentami szpitalnymi, służąc informacją, jaki pokarm można im zaoferować w ich stanie i który suplement będzie wartościowym wsparciem w leczeniu ich pacjenta. To duża odpowiedzialność!

Badania przed wizytą

Aby dobrać odpowiednie postępowanie dietetyczne, musimy dokładnie znać stan zdrowia pacjenta. Z tego względu nie przyjmuję p...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy