Jak przygotować psa na zimę?

Profilaktyka zdrowotna i diagnostyka Otwarty dostęp

Zima nawet wśród ludzi budzi skrajne emocje. Jedni przepadają za zimowym szaleństwem, drudzy najchętniej zakopaliby się pod kocem i nie wychodzili stamtąd aż do wiosny. Podobnie jest w przypadku naszych czworonożnych przyjaciół. Bez względu jednak na to, jaki stosunek mają nasze psy do zimy, trzeba je do niej odpowiednio przygotować.

Niektóre psy uwielbiają zabawy w śniegu, części nie robi ona żadnej różnicy, a niektóre odmawiają wyjścia na zewnątrz i ograniczają spacer do niezbędnego minimum, załatwiają swoje potrzeby i od razu ciągną do domu. Wiąże się to ze stopniem, w którym matka natura wyposażyła naszego czworonoga w cechy niezbędne do przetrwania w trudnych zimowych warunkach. Podczas przygotowania psa do zimy trzeba wziąć pod uwagę te różnice i dokładnie przeanalizować, co rzeczywiście może być dla naszego psa źródłem poczucia dyskomfortu.

Przede wszystkim zdrowy rozsądek

W okresie jesienno-zimowym w branżowych czasopismach, na blogach i stronach internetowych mnoży się od dobrych rad dotyczących przygotowania naszego pupila do zimy. Wiele z nich świetnie sprawdzi się u jednego typu psów, natomiast innym przyniesienie więcej złego niż pożytku. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian trzeba się zastanowić, w jakim stopniu są one potrzebne naszemu czworonożnemu przyjacielow...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy