Dołącz do czytelników
Brak wyników

Profilaktyka zdrowotna i diagnostyka , Otwarty dostęp

17 września 2019

NR 13 (Wrzesień 2019)

Jak przygotować psa na zimę?

0 819

Zima nawet wśród ludzi budzi skrajne emocje. Jedni przepadają za zimowym szaleństwem, drudzy najchętniej zakopaliby się pod kocem i nie wychodzili stamtąd aż do wiosny. Podobnie jest w przypadku naszych czworonożnych przyjaciół. Bez względu jednak na to, jaki stosunek mają nasze psy do zimy, trzeba je do niej odpowiednio przygotować.

Niektóre psy uwielbiają zabawy w śniegu, części nie robi ona żadnej różnicy, a niektóre odmawiają wyjścia na zewnątrz i ograniczają spacer do niezbędnego minimum, załatwiają swoje potrzeby i od razu ciągną do domu. Wiąże się to ze stopniem, w którym matka natura wyposażyła naszego czworonoga w cechy niezbędne do przetrwania w trudnych zimowych warunkach. Podczas przygotowania psa do zimy trzeba wziąć pod uwagę te różnice i dokładnie przeanalizować, co rzeczywiście może być dla naszego psa źródłem poczucia dyskomfortu.

POLECAMY

Przede wszystkim zdrowy rozsądek

W okresie jesienno-zimowym w branżowych czasopismach, na blogach i stronach internetowych mnoży się od dobrych rad dotyczących przygotowania naszego pupila do zimy. Wiele z nich świetnie sprawdzi się u jednego typu psów, natomiast innym przyniesienie więcej złego niż pożytku. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian trzeba się zastanowić, w jakim stopniu są one potrzebne naszemu czworonożnemu przyjacielowi, a w jakim wyręczyła nas już w tym matka natura. Trzeba dobrze zdać sobie sprawę z tego, że psy z zasady lepiej funkcjonują w niższych temperaturach...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy