Fragment książki: Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka

Dieta i suplementacja

Jak czytać skład karmy

Najlepiej zapoznawać się ze składami karm ze zrozumieniem i… przy każdych zakupach. Bo lubią one się zmieniać zupełnie bez uprzedzenia. Nie przyglądajcie się zbyt długo obrazkom ani hasłom reklamowym – nie warto. To, co ma znaczenie, jest napisane małymi literkami. Skład.

POLECAMY

Czy wiesz, że..

Każdy producent, deklarując na etykiecie, że produkt jest karmą pełnoporcjową, zapewnia, że jej skład jest wystarczający do zaspokojenia dawki dziennej i może stanowić jedyne źródło składników odżywczych dla określonego na opakowaniu zwierzęcia.

I znowu FEDIAF

Kto czuwa nad tym, jakie informacje mają być na opakowaniu? Na szczęście w całej Unii Europejskiej sposób opisywania karm dla zwierząt jest ściśle regulowany przez akty prawne. Istotnym z punktu widzenia branży dokumentem zawierającym szczegółowe zasady etykietowania karm jest Kodeks dobrej praktyki znakowania karmy dla zwierząt opracowany przez FEDIAF. 

Aby produkt mógł się znaleźć w sprzedaży, jego etykieta musi spełniać wiele wymagań dotyczących podania informacji na temat jego zastosowania lub cech, szczególnie składu. Na opakowaniu każdej karmy producent powinien umieścić informację, dla kogo jest przeznaczona oraz dla jakiego etapu życia lub wielkości rasy została opracowana.

Deklaracje na produkcie…

Zamieszczone na opakowaniu produktu deklaracje dotyczą zaró...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy