Autor: Małgorzata Głowacka

Absolwentka Wydziału Weterynarii na Akademii Rolniczej we Wrocławiu (aktualnie Uniwersytet Przyrodniczy). Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę kliniczną, zajmując się medycyną wewnętrzną małych zwierząt oraz poszerzała swoją wiedzę na licznych konferencjach naukowych. Specjalizuje się w gastroenterologii oraz żywieniu zwierząt. Współautorka podręcznika Podstawy żywienia psów i kotów (wyd. Elsevier) i wielu artykułów w prasie weterynaryjnej. Prowadzi szkolenia i wykłady dla studentów oraz lekarzy weterynarii. Pełni również funkcję kierownika naukowego ds. żywienia zwierząt w Mars Polska.
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pozytywna relacja z psem i kotem – źródło wielu korzyści

Wielu opiekunów psów i kotów nawet nie zdaje sobie sprawy, jak dużej liczby benefitów może doświadczać dzięki swojemu czworonogowi. Okazuje się, że pozytywna relacja między człowiekiem a zwierzęciem jest źródłem korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a nawet dla funkcjonowania całych społeczności.

Czytaj więcej

Znaczenie właściwej higieny jamy ustnej u psów

Utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia psa to podstawowy obowiązek każdego opiekuna. Coraz więcej osób świadomie i odpowiedzialnie podchodzi do kwestii żywienia, aktywności fizycznej, potrzeb behawioralnych, regularnych kontroli oraz profilaktyki u lekarza weterynarii. Jednak wciąż niewielu opiekunów psów w pełni dba o utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej u swoich czworonogów.

Czytaj więcej

Jak czytać etykiety karm gotowych?

Jednym z podstawowych warunków utrzymania zdrowia psów i kotów jest ich prawidłowe żywienie. Wybór odpowiedniej diety dla czworonoga może stanowić dla opiekuna poważne wyzwanie, zwłaszcza w obliczu mnogości dostępnych na rynku produktów. Z tego powodu warto nauczyć się czytać etykiety karm gotowych, co pozwala na obiektywną ocenę produktów i najlepsze dopasowanie pokarmu do indywidualnych potrzeb zwierzęcia.

Czytaj więcej