Mobilne i użyteczne – aplikacje dla właścicieli zwierząt wciąż na topie

Inspiracje Otwarty dostęp

Organizacja spacerów i treningu, kalendarz szczepień, a nawet lokalizacja pupila i zabawa na odległość – to wszystko jest możliwe dzięki aplikacjom mobilnym. Nowoczesne technologie od dawna ułatwiają życie opiekunom zwierząt. Jakie cechy powinna mieć dobra aplikacja? Które cieszą się najlepszymi opiniami użytkowników? I wreszcie – czy można w pełni zawierzyć technologii i pozwolić jej modelować relacje człowiek – zwierzę?

Według ostatnich danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej, z mobilnego internetu w smartfonie korzysta aż 67% posiadaczy telefonów komórkowych. Wśród najmłodszych grup, czyli osób w wieku od 15 do 34 lat, odsetek osób korzystających z internetu w telefonie wzrasta do ponad 94%. Jak pokazuje badanie UKE, mobilny internet służy przede wszystkim do przeglądania stron www (blisko 80% wskazań), korzystania z portali społecznościowych oraz używania komunikatorów. Aż 62% badanych wykorzystuje smartfon do korzystania z aplikacji mobilnych. Co istotne, codzienne korzystanie z aplikacji deklaruje prawie 25% badanych, 27% robi to kilka razy w tygodniu, a 17% kilka razy w miesiącu.

Darmowa nie znaczy gorsza

Nic dziwnego, że aplikacje mobilne to użyteczne rozwiązanie także dla właścicieli psów i kotów. Wśród najważniejszych elementów, na które zwracają uwagę użytkownicy, są: ich przydatność w codziennych czynnościach i obowiązkach związanych z opieką nad psem lub kotem, dostęp do wartościowych treści i porad, przyjemny layout, łatwa nawigacja, intuicyjność i czytelna struktura oraz możliwość wprowadzania danych i personalizacji profilu. Aplikacje mobilne po...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy