Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inspiracje , Otwarty dostęp

18 stycznia 2021

NR 21 (Styczeń 2021)

Kolorowe polimery kontra naturalne włókna. Jaką smycz wybrać dla psa w sezonie 2021?

0 561

Materiały wykorzystywane do produkcji smyczy dla psów to pełen zestaw możliwości – od tworzyw sztucznych, przez naturalną skórę, aż po surowce roślinne: bawełnę i włókna z konopi. Ale rynek potrafi zaskakiwać. Kto by pomyślał, że smycz można wyprodukować z wegańskiej skóry pozyskiwanej z dębu korkowego? Design i funkcjonalność są wciąż ważne dla konsumentów, ale to już za mało, żeby wyróżnić produkt. Nowe trendy w kategorii akcesoriów spacerowych dla psa na 2021 rok będzie wyznaczał czynnik eko.

Coraz częściej względy ekologiczne stają się dla właścicieli zwierząt ważnym kryterium wyboru przy zakupie produktów dla pupila. Karmy pozbawione sztucznych konserwantów, naturalne przekąski i gryzaki, nawet produkty wegetariańskie i wegańskie traktowane jako uzupełnienie diety to dopiero początek przygody z ekologią. Ciąg dalszy przejawia się w zakupach psich kosmetyków, zabawek i akcesoriów. Słowem – chcesz być eko, Twój pies też musi taki być. Zatem dla ekologicznego właściciela nie będzie bez znaczenia, z jakiego materiału wykonana jest smycz dla pupila. Choć wciąż znaczna część konsumentów wybierze bardziej tradycyjne produkty – naturalną skórę, jeans albo tworzywa sztuczne – to smycze z ekologicznych surowców będą niszowym, ale najbardziej rozwojowym asortymentem w kategorii akcesoriów spacerowych w najbliższym czasie.

POLECAMY

Klasyka już nie jest trendy?

Kolekcje smyczy i obroży z naturalnej skóry wciąż są w ofercie producentów i wciąż znajdują nabywców. Skóra kojarzy się z prestiżem i luksusem, jest też jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów. Naturalną skórę można także spotkać na obudowach smyczy automatycznych. Nie przemija, ale nie jest szczególnie na topie, bo… jest produktem zwierzęcym. A konsumenci coraz części...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy