Autor: Zofia Zaniewska-Wojtków

Behawiorystka COAPE i trenerka psów. Absolwentka stosowanej psychologii zwierząt, magister bioetyki. Studiowała również socjologię na University of Bath. Członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE, certyfikowany trener Fear Free Animal Trainer. W latach 2013–2015 pełniła funkcję inspektora ds. ochrony zwierząt. Założycielka firmy Psiedszkole, w której wraz z mężem prowadzi treningi psów oraz konsultacje psów z problemami, głównie agresywnych. Wspólnie prowadzą też szkołę trenerską Wojtków Szkolenia, która organizuje kursy, wykłady i warsztaty przygotowujące do pracy trenera oraz behawiorysty psów. W wolnych chwilach zawzięcie trenuje ze swoim psem Bordo obedience oraz ostatnio również nosework.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Praca z psem nadpobudliwym

Za „złym” zachowaniem zawsze stoi solidny powód. Zazwyczaj są to stres i strach. Natomiast za słowem – czy może raczej za etykietą – „nadpobudliwość” może kryć się wiele różnych znaczeń. Jeśli chcemy pomóc psom i ich opiekunom, musimy zrozumieć podłoże „nadpobudliwych” zachowań.

Czytaj więcej

Słuchając psa. Fragment książki Zofii Zaniewskiej-Wojtków i Piotra Wojtkowa

Psy – nasi wierni towarzysze i najlepsi przyjaciele. Kochamy je, rozpieszczamy, trenujemy, karmimy, ale czy ich SŁUCHAMY? – zastanawiają się behawioryści Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków. Przedstawiamy fragment ich książki, w której wyjaśniają, jak radzić sobie z najczęstszymi problemami behawioralnymi psów i jak zbudować dobrą relację z psem.

Czytaj więcej