Wieprzowina, wołowina, a może jednak ryba?

Dieta i suplementacja

Od zarania dziejów w jadłospisie ludzi i zwierząt znajdują się ryby. Mięso z nich jest źródłem białka o wysokiej wartości biologicznej i strawności. Zawiera także szereg wartościowych składników mineralnych oraz witamin, dlatego jest bardzo pożądanym składnikiem psiej diety. Ryby są szczególnie polecane dla zwierząt z wrażliwym przewodem pokarmowym lub skłonnościami do rozwoju schorzeń dermatologicznych. Z powodzeniem mogą być także częścią diety zwierząt długowłosych i wystawowych z uwagi na korzystny wpływ niektórych składników pokarmowych na zdrowie skóry i sierści.

Zalety wprowadzenia ryb do jadłospisu zwierzęcia

Bardzo wiele gatunków ryb nadaje się do żywienia zwierząt domowych. Poszczególne gatunki cechuje odmienna zawartość składników odżywczych. Niektóre z nich są mniej wartościowe, inne z kolei obfitują w witaminy, minerały oraz białka niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowym atutem ryb jest ich smakowitość. Walory smakowe odpowiednio przyrządzonej ryby sprawiają, że będzie ona bardzo chętnie zjadana przez pupila. 

Jednym z gatunków ryb o najlepszym składzie jest łosoś, który doceniany jest zarówno przez psich, jak i kocich smakoszy. Łosoś jest przede wsz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy