Waga suplementacji dla zdrowia stawów u psów i kotów

Dieta i suplementacja

Wraz z rozwojem i postępem medycyny ujawnianych jest coraz więcej substancji wpływających pozytywnie na organizmy. Odkrycia naukowców przyczyniają się nie tylko do postępu w naukach o leczeniu chorób dotykających człowieka, ale również do poprawy jakości życia i zdrowia czworonożnych przyjaciół. Chociaż niektóre dodatki żywieniowe nigdy nie zastąpią stosowania leków, to racjonalna suplementacja niejednokrotnie stanowi istotne uzupełnienie leczenia podstawowego.

Zgodnie z definicją ustawową, suplement diety jest środkiem, którego celem jest uzupełnienie codziennego menu. Środek ten, będący skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych lub innych substancji, powinien wykazywać konkretne efekty odżywcze. Suplementy mogą występować w formie preparatów zarówno monoskładnikowych, jak i złożonych. Substancje są dostępne pod różną postacią farmaceutyczną, między innymi: kapsułek, tabletek, drażetek, kropli czy proszków. Co ważne, zgodnie z wymogami prawnymi, maksymalny dopuszczalny poziom zawartości witamin, składników mineralnych oraz innych substancji zapewnia, że prawidłowe stosowanie suplementu diety zgodnie z zaleceniami będzie bezpieczne dla zdrowia i życia. Nie należy się ich obawiać, gdyż właściwe stosowanie środka wpłynie pozytywnie na organizm zwierzęcia.

Suplementacja w chorobach układu ruchu

W przebiegu wielu jednostek chorobowych dostarczanie konkretnych składników może wspomóc proces leczenia i przyspieszyć powrót do zdrowia. Częstymi przypadłościami wśród psów i kotów są choroby układu ruchu, które zwykle uwidaczniają się w okresie starości pupila. W niektórych przypadkach mogą one jednak ujawnić się wcześniej, pogarszając jakość życia psa lub kota. Właśnie wte...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy