Smakołyki na bazie owadów - delikatne i ekologiczne

Dieta i suplementacja

Sezon letni sprzyja radosnemu odpoczynkowi. Opiekunowie psów z przyjemnością oddają się długim spacerom, wspólnym zabawom i treningom, podczas których bardzo często pojawiają się dodatkowe utrudnienia. Miejskie parki czy nawet szlaki turystyczne są o tej porze roku znacznie bardziej zatłoczone, co stawia przed zwierzęciem dodatkowe wyzwania w kwestii pracy nad skupieniem uwagi na przewodniku. W takiej sytuacji doskonale pomogą… smakołyki.

Podczas letnich spacerów liczne rozproszenia w postaci przejeżdżających obok rowerów, bawiących się głośno dzieci na mijanym placu zabaw lub porzuconych resztek z grilla w krzakach stanowią dla naszego pupila nie lada kuszący zestaw. Rozsądnie dawkowana, wspólna praca z pewnością będzie przyjemnością dla obydwu stron, jeśli oprze się ją na odpowiedniej motywacji, dobranej zgodnie z preferencjami pupila i opiekuna.

Na spacery warto zabrać ze sobą poręczną saszetkę, do której można wsypać smakołyki, oraz niewielki plecak. Można z powodzeniem zmieścić w nim wodę, miskę turystyczną, zabawkę i inne niezbędne przedmioty, np. linkę treningową. Plecak nie będzie przeszkadzał i co najważniejsze – da komfort posiadania wolnych rąk, zwiększając tym samym kontrolę nad psem i możliwość oferowania mu nagród za oczekiwane zachowanie. Pomoże to w kształtowaniu timingu, czyli szybkiej reakcji na dane zachowanie, niezwykle ważnej umiejętności szczególnie przy szkoleniowych niuansach.

Innowacyjne, różnorodne, smakowite!

Zarówno psy, jak i ich opiekunowie doceniają smakołyki w roli motywatorów. Ważna jest przy tym ich odpowiednia selekcja, która spełni oczekiwania całego zespołu. Brit Crunchy Cracker Insect to seria funkcyjnych, chrupiących przysmaków dla psów. Wszystkie smaki są oparte na białku z owadów, które charakteryzuje się przede wszystkim doskonałą przyswajalnością oraz minimalizacją możliwości wystąpienia alergii. To sprawia, że smakołyki mogą być spożywane również przez wrażliwsze zwierzęta. Pełna gama zawiera aż sześć różnych wariantów, z których każdy oprócz owadów ma w swoim składzie także inne źródło białka: królika, łososia, tuńczyka, jagnięcinę, indyka lub serwatkę. Przy wyborze nie trzeba opierać się wyłącznie na smaku, ale również na działaniu konkretnego smakołyka, gdyż każdy z nich posiada inne dodatki: 

  • Insects with Whey – owady z serwatką, wzbogacone probiotykami; wspierające zdrowy wzrost; smak dedykowany szczeniętom,
  • Insects with Rabbit – owady z królikiem, wzbogacone koprem włoskim dla wspomagania układu odpornościowego,
  • Insects with Salmon – owady z łososiem, wzbogacone tymiankiem dla wsparcia wrażliwego trawienia,
  • Insects with Lamb – owady z jagnięciną, z dodatkiem malin wspomagających zdrowe trawienie,
  • Insects with Tuna – owady z tuńczykiem, wzbogacone miętą dla poprawienia jakości oddechu,
  • Insects with Turkey – owady z indykiem, z dodatkiem jabłek pomagających utrzymać właściwą wagę ciała.
     


Wszystkie smakołyki dostępne są w postaci chrupiących krokietów w kształcie kości lub rybich ości, które można przełamać na mniejsze kawałki. Na szczególną uwagę zasługuje ich aromat, który działa niezwykle kusząco. Pojedyncze opakowanie zawiera aż 200 g przysmaków, dzięki czemu zabezpieczą one więcej sesji szkoleniowych lub bardziej intensywny trening.

Co niezwykłego kryje się w białku owadów?

Smakołyki na bazie owadów stanowią doskonałą alternatywę żywieniową dla zwierząt, które borykają się z nietolerancjami pokarmowymi. Dodatkowo owady są bardzo pożywne, mają również w swoim składzie więcej białka, żelaza i wapnia niż mięso kurze. Insekty są lekkostrawne i nie zawierają hormonów wzrostu, GMO ani antybiotyków. Co ważne, w białku owadów znajduje się niezbędna witamina B,
której innymi źródłami są mięso, ryby, mleko i jaja. Do produkcji wykorzystuje się larwy muchy czarnej (Hermetia illucens), które ostatecznie nadają krokietom lekko orzechową nutę smakową, z powodzeniem przyciągającą uwagę mięsożerców. W starannie przygotowywanych recepturach znajdują się również dodatki olejów (kokosowego i/lub z łososia), które nie tylko zwiększają smakowitość posiłków, ale także pozytywnie wpływają na kondycję całego organizmu, a szczególnie jakość i zdrowie sierści. 
 


Smakołyki na insektach również dla kota

Wymienione zalety białka z owadów odnoszą się także do kotów, z myślą o których powstały bezzbożowe smakołyki Brit Care Superfruits Insect. Chrupiące granulki zawierają w sobie dodatek kokosa i dzikiej róży. W smakołykach zrezygnowano ze stosowania tłuszczu z kurczaka, który został zastąpiony olejem kokosowym. Warto wspomnieć, że białko owadów jest również znakomitym źródłem tauryny, aminokwasu niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu kota. Smakołyki zamknięte są w wygodnym, 100-gramowym opakowaniu w kształcie niewielkiej tuby. Potrząsanie opakowaniem wydaje atrakcyjny dla kota, grzechoczący dźwięk, który może działać jako dodatkowy wabik do przekąski. 

Ekologiczny i świadomy wybór

Wykorzystywanie białka z owadów stanowi jedno z najbardziej zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań. Do wytworzenia takiej samej ilości pożywienia z innego rodzaju protein zwierzęcych zużywa się zdecydowanie więcej wody, żywności, przestrzeni, energii i czasu. Produkcja karm i przysmaków opartych na insektach nie generuje gazów cieplarnianych i pożytkuje odpady żywnościowe wytwarzane przez ludzi. Ponadto owady rosną w warunkach, które odwzorowują ich naturalne środowisko oraz sposób życia – obszerne kolonie. Wybór smakołyków opartych na białku z owadów sprawia, że zarówno opiekun, jak i jego pies lub kot zapobiegają nadużywaniu zasobów i generacji zanieczyszczeń. 

Przypisy