Mały zakup, duży kłopot

Jak wybrać przysmaki dla psa?

Dieta i suplementacja

Wybór przysmaków dla psa może przyprawić o zawrót głowy. Po pierwsze – z uwagi na szeroką ofertę rynku, po drugie – ponieważ najważniejsze informacje, które przesądzają o wysokiej jakości produktu, nie zawsze znajdują się na opakowaniu. Gdzie ich szukać? Co kryje się pod określeniem „naturalny” lub „obniżona zawartość białka”?

Zakup odpowiednich przysmaków dla psa staje się tym bardziej skomplikowany, im więcej jest cech, które producenci wykorzystują do różnicowania swojej oferty. Podobnie jak w przypadku karm liczy się nie tylko rodzaj surowca, technologia czy dodatki funkcjonalne, ale także poziom białka ogółem, udział komponentów roślinnych, hipoalergiczność, rodzaj użytych konserwantów itd. Prędzej czy później każdy opiekun psa lub kota stanie przed wyborem przysmaków dla pupila, bo przekąski stanowią m.in. element treningu, pomagają w budowaniu więzi opiekun – zwierzę, a przekąski funkcjonalne – jako uzupełnienie diety psa – są tak samo istotne jak dobrej jakości karma. Jakie czynniki decydują o wysokiej jakości przysmaków? Czy istnieją wytyczne dla producentów, dotyczące polityki informacyjnej dla konsumentów?
W przypadku karm zalecenia dla producentów, dotyczące informacji na opakowaniu, zawiera Kodeks Dobrej Praktyki Znakowania Karmy dla Zwierząt Domowych, publikowany przez Europejską Federację Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych (FEDIAF). Kodeks FEDIAF precyzuje m.in., jak należy rozumieć deklaracje na opakowaniach stosowanych...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy