Dieta BARF a suplementy

Dieta i suplementacja

Dieta oparta na surowym mięsie i składnikach pochodzenia zwierzęcego, popularnie zwana BARF (Biologicznie Odpowiednie Surowe Pożywienie), jest opisywana jako karma dla zwierząt domowych, która składa się z nieprzetworzonych termicznie produktów pochodzenia zwierzęcego, odpowiednio bilansowanych oraz suplementowanych, aby nie było niedoborów ani nadmiarów składników odżywczych.

Ta metoda żywienia jest uważana za zbliżoną do naturalnej diety zwierząt drapieżnych, jednak niektórzy eksperci twierdzą, że dieta BARF może być niepełnowartościowa i nie dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Może tak się dziać, jeśli dieta nie jest uzupełniana odpowiednimi preparatami.  Kluczowe jest także stosowanie produktów dobrej jakości, mięso powinno być jakości spożywczej, odpowiednio – z zachowaniem zasad higieny – przygotowywane i przechowywane przez opiekuna. 

W ostatnich latach trend karmienia psów i kotów dietą BARF staje się coraz popularniejszy. Szacuje się, że liczba opiekunów zwierząt domowych, którzy żywią swoje psy w całości lub w części dietą z surowego mięsa, w niektórych krajach europejskich sięga nawet 51%1. Rynek zauważył, że żywienie dietą BARF to nie jest chwilowa moda wśród opiekunów psów i kotów i odpowiedzia...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy