Alternatywne źródła pożywienia – chwilowa moda czy nasza przyszłość?

Dieta i suplementacja

Chociaż mogłoby się wydawać, że o nieprawidłowych reakcjach pokarmowych i sposobach walki z nimi wiemy już wszystko, to częstokroć próba ustabilizowania dietetycznego dotkniętego nimi zwierzęcia bywa niełatwa. Niejednokrotnie proces diagnostyczny niepożądanych reakcji pokarmowych, tj. alergii oraz nietolerancji, jest trudny i czasochłonny. Kolejnym etapem następującym po wykryciu problemów jest zazwyczaj znalezienie skutecznych metod walki z nimi. To następny, często skomplikowany moment dla zwierzęcia i jego opiekuna.

Nieustannie zmieniające się trendy żywieniowe wskazują mnóstwo dróg postępowania u czworonogów dotkniętych schorzeniami o podłożu gastroenterologicznym i immunologicznym. Warto wiedzieć, które z najnowszych wytycznych rzeczywiście pozwalają skutecznie poradzić sobie ze schorzeniami pupila. 

Liczby nie kłamią

Na łamach prasy branżowej często poruszana jest tematyka właściwego żywienia zwierząt domowych. O rodzajach mięs i dodatkach funkcyjnych stosowanych w karmach wiemy już naprawdę dużo, ale czy aby na pewno wszystko? Jednym z najnowszych, choć już znanym odkryciem dietetyków ludzkich i zwierzęcych są alternatywne źródła białek. To właśnie „niecodzienne” proteiny są z całą pewnością przyszłością żywienia. Wynika to przede wszystkim z wymagań stawianych przez tolerancję organizmów  żywych na pokarmy i związane z nimi pożądane i niepożądane reakcje, ale również z wyzwań stawianych przez śr...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Animal Expert"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy