Pierwsza w Polsce mokra karma dla zwierząt na bazie białka owadziego!

Aktualności

W ciągu ostatnich lat znacząco poprawiła się świadomość i wiedza konsumentów w zakresie wpływu jakości karmy na jakość życia i kondycję zwierząt. Mowa o wykluczaniu ze składu produktów takich dodatków jak zboża, czy oleje roślinne oraz potrzebie zwiększania mięsności karm. Konieczność żywienia psów i kotów białkiem pochodzenia zwierzęcego trzeba jednak pogodzić z wysokimi kosztami środowiskowymi związanymi z hodowlą zwierząt rzeźnych i drobiu.

Alternatywą jest karma oparta na białku z owadów. Zaletą w produkcji tego typu białka jest nie tylko ogromna oszczędność zużycia wody i terenów na potrzeby hodowli, ale także niska emisja CO2, możliwość zagospodarowania pozostałości z lokalnej produkcji rolnej oraz zero odpadów – owady w 100% wykorzystywane są w procesie produkcyjnym.

…i zrównoważona receptura

Marka Dogs Plate zaprezentowała właśnie pierwszą, produkowaną w Polsce, pełnoporcjową mokrą karmę dla psów na bazie białka z owadów Hermetia illucens. Karma Dogs Plate PROTEIN oparta na takim białku sprawdzi się w przypadku psów każdej rasy i wielkości, w tym dla zwierząt o wrażliwym przewodzie pokarmowym, z alergiami i nietolerancjami na inne rodzaje białka zwierzęcego.

Firma podjęła w tym zakresie współpracę z podpoznańską spółką HiProMine, twórcą autorskiej technologii przemysłowej hodowli owadów i dostawcą alternatywnego białka na skalę europejską.

Przypisy