Dołącz do nas

Animal Expert

Autorzy

KATARZYNA BARGIEŁOWSKA

Behawiorystka, instruktorka szkolenia psów, zoofizjoterapeutka. Założycielka pozytywnej szkoły dla ludzi i psów Akademia 4 Łapy. Innowacyjnego hotelu i świetlicy dla psów bez kojców i klatek Akademia 4 Łapy. Członek Rady Programowej" Vet Personel". Członek zarządu Nose Work Club Polska.  Autorka programu profilaktyki pogryzień -"Zapobieganie pogryzieniom przez psy" - prowadzonego w żłobkach, przedszkolach, na zamówienie.  Autorka programu dla młodzieży "Odpowiedzialny Opiekun Psa " - już od września realizowanego wśród licealistów.  Autorka "Naturalnej Pracy z Psami". Prelegentka między innymi: Vet Personel, Urzędu Miasta Warszawa "Bezpieczeństwo na psich wybiegach",  Świadoma Mama, Szkół dla psów, Organizacji kolonii dla dzieci.  Autorka licznych artykułów z zakresu szkolenia psów metodami pozytywnymi jak również rehabilitacji zachowań behawioralnych.  Ekspert "Pytania na  Śniadanie". Ekspert pierwszej edycji "Przygarnij mnie".  Ekspert  filmów instruktażowych "Akademia był sobie pies". Ekspert wiodących firm w zakresie akcesoriów i żywienia psów. Aktywnie wspiera i promuje odpowiedzialną adopcje psów.  Przez życie kroczy w towarzystwie pięciu psów osobistych i psich gości. Pasjonuje się miedzy innymi off roadem  stąd projekt 4x2 Off Road z psami.

 

KATARZYNA BISKUP

Z wykształcenia trener psów, behawiorysta psi - praktyk, instruktor jazdy konnej i magister ochrony środowiska. Prowadzi stronę piesologia.pl oraz kanał na YouTube, gdzie popularyzuje wiedzę na temat podstaw szkolenia psów i komunikacji między człowiekiem i psem. Prowadzi grupowe szkolenia, oraz indywidualne konsultacje behawioralne dla właścicieli psów problemowych. Prywatnie przewodnik dwóch wyżłów weimarskich Wektora i Hakera, z którymi trenuje tropienie użytkowe i nosework. Prowadzi stronę www.piesologia.pl

 

JOANNA CIARKOWSKA

Behawiorysta zwierząt, instruktor szkolenia psów, dogoterapeuta. Od 2006 r. prowadzi firmę DOGFIELD, ukończyła szereg kursów specjalistycznych w tym studia podyplomowe Psychologia Zwierząt w SWPS w Warszawie i Pies w Społeczeństwie w SGGW oraz roczne Studium KOT w Warszawie. Stale podnosi swoje kwalifikacje na licznych seminariach, konferencjach i warsztatach. Specjalizuje się w terapii i modyfikacji zachowań problemowych psów i kotów, jak również w pracy edukacyjnej z udziałem psów skierowanej do dzieci i młodzieży we wrocławskich przedszkolach oraz ośrodkach integracyjnych. Prowadzi gościnnie wykłady z zachowań zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz własną praktykę wykładowo-warsztatową zarówno dla opiekunów zwierząt, jak i przyszłych profesjonalistów.

 

AGNIESZKA CHOLEWIAK-GÓRALCZYK

Dietetyk psów i kotów, prywatnie opiekunka trzech szalonych futer. Karmi metodą BARF oraz WHOLE PREY i FRANKEN PREY. Prowadzi Fundację BARFNE KOREPETYCJE, która zajmuje się promocją zdrowego i biologicznie odpowiedniego żywienia psów i kotów oraz grupy edukacje na Facebooku: BARFNE KOREPETYCJE- KOT i BARFNE KOREPETYCJE- PIES.

 

KATARZYNA HARMATA

Instruktor szkolenia psów, behawiorysta zwierzęcy, ewaluator psów agresywnych, coach. Na co dzień prowadzi w Krakowie Akademię Dobrych Manier BIAŁY PIES. Współpracuje z Uniwersytetem Rolniczym, prowadząc zajęcia teoretyczne i praktyczne dla studentów zootechniki i weterynarii. Od lat związana z Przytuliskiem w Sandomierzu oraz Fundacją Serce dla Pupila w podkrakowskich Michałowicach. Autorka książki „Radość na czterech łapach“.  Prowadzi zajęcia z zakresu edukacji kynologicznej dla dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w pracy z psami lękliwymi oraz w relacji pies-dziecko. Pasjonuje ją psi nos i wszystko, co z nim związane. Ze swoimi psami trenuje ratownictwo.

 

MAŁGORZATA BIEGAŃSKA-HENDRYK

Technik weterynarii, kocia behawiorystka, zoodietetyk psów i kotów. Od lat związana z poprawą losu zwierząt - najpierw, jako wolontariuszka fundacji, zajmowała się socjalizacją i adopcjami kotów, prowadząc przy tym szpital dla zwierząt wolno żyjących. Liczne kursy behawioralne pozwoliły na rozpoczęcie konsultacji z opiekunami w zakresie kocich zachowań. Swoją wiedze i doświadczenia zawarła w wydanym w 2015 roku poradniku "Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota". Informacjami dotyczącymi opieki nad kotami dzieli się też na łamach branżowych czasopism. Właścicielka marki kocibehawioryzm.pl, prywatnie opiekunka 4 wspaniałych kotów.

 

BEATA LESZCZYŃSKA

behawiorysta zwierząt COAPE i ekspert w zakresie terapii zachowań zwierząt towarzyszących. Wieloletni współpracownik  COAPE Polska, wykładowca i tutor na Kursie Dyplomowym. Kurs Dyplomowy COAPE na licencji Centre Of Applied Ethology w Wielkiej Brytanii nadaje międzynarodowe kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego, pozwalające na rozpoczęcie pracy polegającej na prowadzeniu terapii zachowania zwierząt towarzyszących. Jest biegłą sądową z zakresu zachowania zwierząt towarzyszących i wiceprezesem Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE. Od kilku lat pracuje jako ekspert i udziela porad w ramach portalu www.koty.pl. Autorka i współautorka wielu tłumaczeń o tematyce zwierzęcej. Część z nich jest dostępna na stronie www.hissteria.pl. Od 2009 r. prowadzi wraz z mężem prywatną praktykę w Katowicach.

 

PIOTR LESZCZYŃSKI

Behawiorysta zwierząt i absolwent kursu trenerskiego COAPE dla behawiorystów. Od wielu lat prowadzi wraz z żoną prywatną praktykę w Katowicach. Specjalizuje się w terapii zachowań niepożądanych psów i kotów. Przedmiotem jego zainteresowań są zachowania lękowe i stres separacyjny zwierząt towarzyszących. Jest autorem licznych tłumaczeń specjalistycznych tekstów z języka angielskiego z dziedziny zachowania zwierząt i medycyny behawioralnej. Nieustannie kształci się biorąc udział w licznych seminariach i konferencjach w Polsce i zagranicą.

 

JOLANTA ŁAPIŃSKA

Lekarz weterynarii, zoopsycholog, behawiorysta. Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów. Po ukończeniu Wydziału Medycyny Wetrynaryjnej na SGGW w Warszawie i  Master of Business Administration  Free University of Brussels przez szereg lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym. Od 2007 roku, po ukończeniu kursów zoopsychologii i trenera psów metodą naturalną w Europejskim Studium Psychologii Zwierząt oraz  Animal Behaviour and Welfare,  The University of Edinburgh  zajmuje się terapią zaburzeń zachowania psów i kotów. Prowadzi swoją praktykę jako zoopsycholog oraz pracuje jako behawiorysta w warszawskim schronisku dla zwierząt „Na Paluchu”. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na SGGW oraz prowadzi wykłady i seminaria na tematy związane z behawiorem i dobrostanem zwierząt. Jest biegłym sądowym z zakresu oceny zachowania i dobrostanu zwierząt.

 

DR HAB. IWONA ROZEMPOLSKA-RUCIŃSKA

Pracownik naukowy na Wydziale Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki UP w Lublinie. Badaczka koncentrująca się na metodach genetycznego doskonalenia zwierząt oraz zagadnieniach obejmujących psychologię zwierząt zarówno gospodarskich jak i towarzyszących. Poza pracą na uczelni, jako zoopsycholog z zawodu, zajmuję się terapią psów i kotów z problemami emocjonalnymi.

 

IZABELA SEKUŁA

Absolwentka Wydziału Biologii UW. Od lat pogłębia wiedzę w zakresie dietetyki psów, głównie diety naturalnej. Bezkompromisowa propagatorka naturalnego systemu karmienia psów w Polsce. Od 2 lat prowadzi szkolenia i wykłady o tematyce RAW / BARF, w których wzięło udział już kilkaset osób w całej Polsce. Autorka książki „W zgodzie z naturą”. Prowadzi grupę RAW / BARF na Facebooku oraz stronę RAW – edukacja. Psy i wszystko co z nimi związane są jej pasją od wczesnego dzieciństwa. Prywatnie właścicielka 9 letniego Goldenretrievera Brutusa i 3 letniego Welshcorgipembroke Gambola. 

 

DOROTA SUMIŃSKA

Lekarz weterynarii praktykujący już 36 lat. Z zamiłowanie obserwator i piewca natury, przyrodnik, któremu nie umyka żaden aspekt życia. Pisarka, publicystka, podróżniczka. Mieszka w niewielkim domu należącym do  dwudziestu zwierząt- dziesięć psów i dziesięć kotów. Wszystkie po przejściach, stare, chore, okaleczone przez okrutnych ludzi. Okaleczone nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Jest ich „mamą” w najszerszym tego słowa znaczeniu. Kocha, gotuje, pierze, sprząta i koi rany nie tylko na ciele. Poza tym jest prawdziwą mamą 36 letniej córki Marty i od wielu lat dzieli życie i status „psio- kociego rodzica” z lekarzem medycyny Tomkiem.

 

PIOTR WOJTKÓW

Behawiorysta i trener szkoły DOGADAJCIE SIĘ, wykładowca podczas kursu dyplomowego COAPE, współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE , zawodnik obedience, rally-o, workin test, sprawdzianów dla psów tropiących, trener psów asystujących, behawiorysta współpracujący ze schroniskiem w Korabiewicach oraz innymi organizacjami pomagającymi psom, wykładowca na Stosowanej Psychologii Zwierząt, behawiorysta i trener w projekcie JOHN DOG, założyciel i wykładowca we własnej szkole trenerskiej PIOTR WOJTKÓW SZKOLENIA.

 

AGNIESZKA OSIJA

trener i behawiorysta zwierząt, technik weterynarii, nauczyciel akademicki na SGGW. Specjalizuje się w terapii lęku separacyjnego u psów. Posiada  uprawnienia trenerskie i dyplom behawiorysty szkoły Wesoła Łapka (MEN) oraz COAPE. Uczestniczy w wielu seminariach prowadzonych przez najlepszych instruktorów z całego świata. Podczas szkoleń posługuje się metodami pozytywnymi, pozwalającymi uzyskać doskonałe porozumienie właściciela ze swoim psem.

 

KATARZYNA GANSZCZYK-RAWSKA

biolog, koci behawiorysta. Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja - zoologia), psychologii zwierząt w SWPS oraz studiów podyplomowych „Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne”. Praktykujący od 10 lat behawiorysta i zoopsycholog specjalizujący się w pracy z kotami przejawiającymi zaburzenia zachowania różnego typu.

 

 

PROF. DR HAB. MAREK ŚWITOŃSKI

czł. koresp. PAN, jest od ponad 25 lat kierownikiem Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Aktualnie prowadzi badania dotyczące podłoża genetycznego chorób i wad dziedzicznych zwierząt domowych. Jest współautorem lub autorem ponad 200 oryginalnych prac twórczych,  40 przeglądowych artykułów naukowych oraz kilkunastu podręczników akademickich i książek naukowych.

 

LEK.WET. MARTYNA WOSZCZYŁO

Lekarz weterynarii, behawiorysta COAPE, specjalizuje się w prowadzeniu terapii zachowań psów i kotów. Posiada doświadczenie w zakresie praktyki klinicznej oraz medycyny behawioralnej. Praktykuje na terenie Wrocławia i okolic. Obecnie również słuchaczka studiów doktoranckich, w trakcie których zajmuje się komunikacją semichemiczną oraz stresem u psów, współpracując z wiodącymi ośrodkami naukowymi w Polsce i Europie. 
W kształceniu innych oraz własnej pracy kładzie duży nacisk na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. W pracy z pacjentami stosuje techniki pozytywnego wzmacniania, troszcząc się o dobry wpływ na charakter oraz emocje swoich podopiecznych. Zwraca szczególną uwagę na zależność pomiędzy zdrowiem, żywieniem a zachowaniem u zwierząt towarzyszących. 

 

DR N. WET. JAROSŁAW SOBOLEWSKI

absolwent lubelskiego wydziału medycyny weterynaryjnej, doktorat obronił w roku 2006 na SGGW w Warszawie. Pracował w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach o. w Bydgoszczy, wykładał w Collegium Medicum UMK, a także w Studium Kształcenia Kadr w Bydgoszczy. Od października 2017 roku adiunkt w Centrum Weterynarii UMK w Toruniu. Autor i współautor ponad 40 publikacji naukowych z zakresu leczenia i profilaktyki zwierząt gospodarskich i domowych. Oprócz pracy naukowej od ponad 20 lat prowadzi gabinet weterynaryjny. Z powodzeniem łączy naukę z praktyką kliniczną. Jednym z głównych tematów w działalności naukowo-klinicznej jest epidemiologia, profilaktyka chorób oraz dietetyka weterynaryjna.