Dział: Inspiracje

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Praca psów w ochronie przyrody

Psy domowe charakteryzują się fenomenalnym zmysłem powonienia. Z perspektywy psa wszystko, co nas otacza, ma swój zapach – nawet szkło. Ta niezwykła cecha psów jest wykorzystywana do ekodetekcji, czyli wyszukiwania śladów bytowania zwierząt, roślin czy grzybów, a w szczególności wykrywania gatunków inwazyjnych i chronionych przy wykorzystaniu psiego węchu.

Czytaj więcej

Ukochane psy królowej Wiktorii

Królowa Wiktoria znana była z miłości do psów. W zbiorach rodziny Windsorów (Royal Collection Trust) zachowała się duża liczba ich zdjęć, a nawet portretów wykonanych przez najlepszych angielskich malarzy. Do historii przeszły ich imiona, daty urodzin, pochodzenie, upodobania, które skrzętnie zapisywano. Prowadziły królewskie życie, dziś ich fotografie urzekają i wywołują uśmiech.

Czytaj więcej

Hotel dla zwierząt - pomysł na biznes

Prowadzenie hotelu dla zwierząt nie jest łatwe, ale może się okazać dobrym sposobem na biznes. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, nie będzie bowiem przesadą stwierdzenie, że zorganizowanie i prowadzenie hotelu dla zwierząt to trudniejsze zadanie niż uruchomienie hotelu dla ludzi.

Czytaj więcej

Eksploracja, czyli co jesteśmy winni naszym psom?

Wraz z rozwojem wiedzy dotyczącej zachowań i funkcjonowania psów w naszym świecie rośnie także nasza świadomość na temat ich potrzeb. Coraz wyraźniej widzimy, że warunki, w jakich żyją współczesne czworonogi, dalece odbiegają od środowiska w egzystencji, do której przystosowała je natura. Mając na uwadze ogromny rozdźwięk między tym, jak wyglądałoby życie naszych psów „na wolności”, a tym, jaką rzeczywistość mamy im do zaproponowania w naszych mieszkaniach, powinniśmy zadać sobie pytanie, co możemy zrobić, by dać naszym czworonożnym podopiecznym szansę na ciekawą i bogatą w doświadczenia codzienność.

Czytaj więcej

Alpakoterapia jako forma zooterapii

Animaloterapia, inaczej mówiąc zooterapia, jest naturalną metodą leczenia i rehabilitacji, opartą na bezpośrednim kontakcie człowieka ze zwierzętami. Jednym ze zwierząt uczestniczących w terapii – oprócz tak oczywistych jak pies, kot czy koń – może być alpaka. Mówimy wówczas o alpakoterapii.

Czytaj więcej

Zabawki dla zwierząt - technologiczne nowinki czy tradycyjne gryzaki?

Budowanie relacji ze zwierzęciem wymaga zaangażowania i należy do najtrudniejszych zadań w opiece nad psem lub kotem. Zwierzę wymaga troski i kontaktu z człowiekiem, a okres rozłąki często wiąże się z zaburzeniami behawioralnymi. Pandemia COVID-19 zmieniła styl życia ludzi i rozkład dnia, sprawiła też, że więcej czasu spędzamy w domu. Powrót do pracy i nauki poza domem znów będzie oznaczał zmiany – mniej czasu na zabawę z pupilem. Czy piłka sterowana smartfonem jest w stanie zastąpić opiekuna? A może technologiczne nowinki to już przeżytek?

Czytaj więcej

Krzywdzący wizerunek pitbulli

Obraz terierów typu bull TTB zmienił się w mediach na przestrzeni ostatnich 30 lat. Z rasy psów odważnych, oddanych swoim właścicielom, zdolnych dokonywać heroicznych czynów, TTB stały się w mediach… mordercami. Tymczasem na przestrzeni tych lat nie było ani jednego badania potwierdzającego, że TTB są „z natury bardziej niebezpieczne” niż inne psy.

Czytaj więcej

Kolorowe polimery kontra naturalne włókna. Jaką smycz wybrać dla psa w sezonie 2021?

Materiały wykorzystywane do produkcji smyczy dla psów to pełen zestaw możliwości – od tworzyw sztucznych, przez naturalną skórę, aż po surowce roślinne: bawełnę i włókna z konopi. Ale rynek potrafi zaskakiwać. Kto by pomyślał, że smycz można wyprodukować z wegańskiej skóry pozyskiwanej z dębu korkowego? Design i funkcjonalność są wciąż ważne dla konsumentów, ale to już za mało, żeby wyróżnić produkt. Nowe trendy w kategorii akcesoriów spacerowych dla psa na 2021 rok będzie wyznaczał czynnik eko.

Czytaj więcej

Zabawki dla psów, które wykonasz samodzielnie

Podobno dorosłe psy pod względem emocjonalnym przypominają dwuletnie dziecko. Nie dziwi więc fakt, że nawet starsze osobniki uwielbiają się bawić. Jak zrobić zabawkę dla psa, którą pokocha? 

Zobacz nasze pomysły na zabawki dla psa diy!

Czytaj więcej

Mobilne i użyteczne – aplikacje dla właścicieli zwierząt wciąż na topie

Organizacja spacerów i treningu, kalendarz szczepień, a nawet lokalizacja pupila i zabawa na odległość – to wszystko jest możliwe dzięki aplikacjom mobilnym. Nowoczesne technologie od dawna ułatwiają życie opiekunom zwierząt. Jakie cechy powinna mieć dobra aplikacja? Które cieszą się najlepszymi opiniami użytkowników? I wreszcie – czy można w pełni zawierzyć technologii i pozwolić jej modelować relacje człowiek – zwierzę?

Czytaj więcej

Z życia wolontariusza

Niektórzy przez całe życie są wolontariuszami, choć nigdy tak się nie nazwali. Starsza pani dokarmiająca koty, uczniowie organizujący w swoich szkołach zbiórki na rzecz zwierząt… razem tworzą ideę wolontariatu, choć może nigdy o tym tak nie pomyśleli.

Czytaj więcej